Вміст фенолів та важких металів у черкаському Дніпрі перевищує норму

Новини

Головною водною артерією України є річка Дніпро. Вона забезпечує питною водою 2/3 території України, у тому числі і міста Черкащини, що розташовані на її берегах. Вже багато років якість питної води потребує поліпшення, оскільки природна вода Дніпра забруднена хімічними сполуками фенолом та важкими металами вище гранично допустимих рибогосподарських нормативів (ГДК).

Ukrainian English Russian

Про це повідомляє начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Це результат того, що у річку щорічно скидається велика кількість стічних забруднених вод: промислових сільськогосподарських та побутових, а Дніпро, за даними науковців, фактично втратив здатність до самоочищення.

У 4 кварталі 2018 року лабораторією гідрометслужби із Кременчуцького водосховища у районі м. Черкаси було відібрано 24 проби води. У кожній пробі визначено більше 30 показників, які характеризують якість води.

Встановлено, що феноли перевищують ГДК у 3-5 разів. Концентрації важких металів (мідь, цинк, манган) у 2,5 – 6 разів. Концентрації хрому шестивалентного до 8 разів. Також зафіксовані перевищення сполук азоту до 1,7 ГДК.

Випадків високого забруднення води (вміст хімічної сполуки перевищує ГДК у 10 разів) не було виявлено. Більшість контролюючих показників в межах міста не суттєво відрізняється від показників фонового створу (вище міста). Тобто річка Дніпро приносить до території Черкас вже помірно забруднену поверхневу воду.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: