Впало виробництво молока вперше за 10 років в області

Сільське господарство

Через зменшення поголівя корів уперше за останній десяток років стався спад виробництва молока на Черкащині. Цього року виробники молока одержали лише 519 тисяч тонн. Це на 11 тис. тонн менше, ніж торік.

Опитування

Чи підтримуєте Ви впровадження ринку сільськогосподарських земель до кінця року? (опитування)

Опитування триває з 1 червня до 1 липня
Ukrainian English Russian

Для господарів домашніх міні-ферм більше немає дотації на сировину, а сільгосппідприємствам скасовано пільгу зі сплати податку на додану вартість, повідомляє «Голос України». Водночас, все стрімко дорожчає - корми, електроенергія, пальне, природний газ. Ситуацію в молочній галузі Черкащини пояснив заступник начальника відділу організації виробництва та інженерного забезпечення головного управління агропромислового розвитку ОДА Анатолій Чернецький.

 За його словами, через зменшення череди корів на подвір’ях уперше за останній десяток років стався спад виробництва молока в області. У 2017 отримали лише 519 тисяч тонн, що на 11 тис. тонн менше, ніж торік.

На тих сільгосппідприємствах, де підвищили продуктивність корів, кількість отриманого молока збільшилась. Загалом, у всіх районах на фермах ще є корови, але подекуди лише по кілька десятків голів. У багатьох СТОВ надій на фуражну корову сягнув 6300 кілограмів. Комплекс у Кищинцях Маньківського району, який працює давно, продовжує нарощувати виробництво. Є такі й по інших районах. У Хрущівці почали будувати молочнотоварний комплекс на 1200 корів.

Антирекорд поставив Канівський район, де лишилося 34 корови. У Монастирищенському на кількох фермах утримують 400 голів, у Чигиринському районі — 530.

Черкащина споживає молока на душу населення більше, ніж у середньому в Україні. Та поки що для регіону виробляється достатньо.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: