Випробування карантином пройшли не всі: третина дрібних підприємців закрила бізнес

Новини

У Черкасах за рік пандемії третина дрібних підприємців закрила бізнес. Про це розповіла Суспільному голова Черкаської міської профспілки підприємців Ольга Ракова.

Ukrainian English Russian

 

Черкаська тренерка кенгу джампсу Наталія Носенко із початку карантину проводить онлайн-тренування. Розповіла, що на це її надихнули клієнти:

"У спорті дуже важлива регулярність і як тільки вона зникає, можна втратити усі напрацьовані результати. Через це дівчата самі сказали: «Ні, ми будемо вставати вранці, робити руханку»".

Завдяки таким тренуванням Наталії вдалося заощадити на оренді залу й ремонті черевичок. Під час домашніх тренувань в хід іде усе, що є під рукою, розповіла тренерка.

"Стіна, стілець, диван, стіл – все підходить. Навіть каструля, пляшка з водою, рушники, книги – ми використовуємо все. Це настільки ефективно, що не порівняти із жодним інвентарем в тренажерному залі".

Pміни у роботі під час пандемії запровадили у одному із японських ресторанів Черкас – зробили ціни більш демократичними та запровадили безоплатну доставку:

"Ми слідкуємо за якістю, у нас багато імпортних товарів, які везуть з Японії. Щоб не втратити якість і не підвищувати ціни у такий складний час, нам довелося переглянути ціни, знизити собівартість і слідкувати, щоб не знизився рівень якості в цей час", – розповіла адміністраторка закладу Альона Копитько.

За її словами, жодного працівника не звільнили через пандемію, оскільки були замовлення і заклад працював.

Ольга Ракова розповіла, що рік для черкаських підприємців був важким, оскільки, крім збитків за непродані товари, працівники хворіли на коронавірус:

"В той момент, коли підприємці готувалися до нового сезону, коли вони взяли кредити, завезли новий товар, їх раптом закрили. Тому рік був дуже важкий, люди хворіли – і наймані працівники, і самі підприємці".

Жінка також зазначила, що перехід на роботу онлайн загалом не був успішним, бо підійшов не для всіх.

Економіст Тарас Козак вважає, що держава могла би більше зробити для підтримки підприємців. За його словами, у найгіршому становищі ті, хто    працює в тіні. Порахувати їхні збитки неможливо. Такого бізнесу в Україні близько 40 відсотків.

Фахівець також зазначив, що три локдауни не завдали такої шкоди українській економіці, як прогнозували експерти:

"На сьогодні оцінюється падіння ВВП в розмірі 4,2 відсотка. На момент квітня 2020 року оцінювалося, що економіка впаде на 7-8, а може й 11 відсотків. Насправді 4,2% - це небагато, економіка Європи та США впала більше".

Економіст вважає, що не варто боятися нових локдаунів, адже є досвід попередніх. З його слів, і бізнес, і уряд за рік навчилися працювати в умовах пандемії.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: