Як розповів директор ДП «Черкасистандартметрологія» Михайло Чорнопищук, однією з найбільших новацій, яку вводить закон є запровадження категоризації відповідно до якої здійснюватиметься оцінка ризику операторів ринку.
- Вона базуватиметься на чотирьох критеріях. Це тип харчових продуктів та спосіб поводження з ними; процеси переробки або обробки харчових продуктів; потенційний негативний вплив на певну кількість споживачів за умови недотримання вимог законодавства про безпечність харчових продуктів та відповідність процедур, - розповідає керівник підприємства.
Усі категорії ризику кожного з критеріїв матимуть свою шкалу балів, від яких залежатиме подальша кількість перевірок. Зокрема, підприємство відповідно до балів щороку отримуватиме одну з категорій ризику: дуже високий, високий, середній, низький чи дуже низький ризик.
Також у законі детально визначено види державного контролю. Тобто, це чітке визначення того, що має перевіряти державний інспектор, коли йдеться про безпечність харчових продуктів.
- Загалом новий закон є значним кроком у реформуванні системи державного контролю безпечності харчових продуктів, її наближенні до європейських принципів здійснення контролю, що є надзвичайно важливим у контексті виконання зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, - підсумував Михайло Чорнопищук.
Закон набирає чинності 4 квітня 2018 року.