Взяти участь в електронному аукціоні можна й через смартфон

Новини

Управління забезпечення реалізації повноважень у Черкаській області Регіонального відділення ФДМУ по Київській, Черкаській та Чернігівській областях продовжує цікаву форму спілкування з журналістами регіональних ЗМІ у форматі прес-сніданків.

Ukrainian English Russian

Нещодавно керівник регіонального відділення Фонду Держмайна Віктор Плаха інформував медійників про реалізацію державної політики у сфері приватизації, управління державним майном та оренди державного майна.

Віктор Володимирович акцентував на новаціях у діяльності фонду, зокрема після введення в дію Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого Кабміном 3 червня 2020 року, який визначив державне підприємство «ProZorro.Продажі» адміністратором електронної торгової системи, пише «Черкаський край».

— В управлінні забезпечення реалізації повноважень у Черкаській області обліковується 658 договорів оренди державного майна, — зазначив Віктор Плаха. — Прогнозуємо, що до кінця 2020 року оголошення про нові електронній аукціони з’являтимуться в системі щодня. На сьогодні в електронній торговій системі «ProZorro.Продажі» в розділі «Оренда державного майна» триває прийом пропозицій від потенційних орендарів по 11 об’єктах державної власності, а до кінця дня нами буде виставлено на аукціон ще п’ять об’єктів. Від оренди державного майна по Черкаській області до бюджету надійшло 38807,231 тис. грн.

— Цього тижня вже відбувся перший електронний аукціон із оренди державного майна, що розташоване в Черкасах, — повідомив Віктор Володимирович. — Визначено переможця, і будь-хто з будь-якої точки світу може перевірити прозорість проведення аукціону та справедливість перемоги учасника. До речі, у першому електронному аукціоні з оренди державного майна взяли участь три учасники. В останньому раунді вартість оренди зросла у 19 разів.

Нині в Черкаській області є можливість орендувати приміщення різних розмірів. Зокрема, триває прийом пропозицій на оренду приміщень від 1 до 95 квадратних метрів. Об’єкти, по яких уже розміщені оголошення в електронній торговій системі ProZorro.Продажі, розташовані в містах Черкаси, Жашків, Умань, Звенигородка. Більшість об’єктів державної власності пропонуються в оренду без обмеження видів діяльності. Після укладення договору орендар зможе будувати будь-який бізнес. Незалежно від того, буде в приміщенні ресторан, майстерня чи офіс міжнародної компанії — орендна плата лишатиметься фіксованою.

Ключовою перевагою оренди у держави є прозорість та конкурентність процедури. Щоби взяти участь в електронному аукціоні, потенційному орендарю можна скористатися навіть смартфоном, що підключений до Інтернету. Допомогти з оформленням необхідних паперів готові менеджери 38 електронних майданчиків. До речі, з проєктом договору оренди можна ознайомитися навіть без участі в електронному аукціоні.

Плюсом оренди у держави є передбачуваність умов її оплати. Орендна плата, яку щомісяця сплачує орендар, індексується лише один раз на рік на показник річної інфляції. Це дає змогу орендареві планувати свій бізнес наперед.

Останні новини

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: