Як змінилися зарплати у сімейних лікарів та педіатрів після реформи

Медицина. Туризм

Реформування медичної галузі значно вплинуло на заробітні плани фахівців первинки. Так, із 4-6 тисяч вони зросли у середньому до 14-20 тисяч.

Ukrainian English Russian

– У нас за перший квартал цього року середня зарплата лікарів, які не співпрацюють з НСЗУ, складає 6023 грн, – говорить заступниця директора департаменту охорони здоров’я Надія Гетьман. – Натомість найнижча середньомісячна зарплата сімейних лікарів становить 14,4 тисяч, найвища – понад 20. Сімейні медсестри отримують від 8,4 до 14 тисяч гривень.

Із 1 квітня фінансування міських центрів первинки відбувається лише за зеленими списками (кошти надходять лише за пацієнтів з деклараціями). Однак у департаменті наголошують: перші кошти, які надійшли у середині квітня, не значно відрізняються від березневих надходжень, пише 18000.com.ua.

– Деякі центри отримали на 100 тисяч більше, деякі на стільки ж менше. Це невеликі сума. Браку фінансування немає, – пояснюють у департаменті. – Окрім того, утримання приміщень та комунальні послуги приміщень центрів оплачують із міського бюджету. Кошти за пацієнтів витрачають лише на зарплати та поліпшення умов та якості надання медичних послуг.

Відповідно до даних сайту НСЗУ, з липня 2018 року і до квітня цього – медичні заклади Черкас отримали від служби майже сто мільйонів гривень, це майже третина надходжень області (328 мільйонів).

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: