Яка з громад Черкащини заробляє найбільше?

Новини

Середній показник по громадах Черкащини доходу на 1 жителя складає 5 250,13 грн.

Ukrainian English Russian

У Степанецькій громаді цей показник майже в 3,5 раза більший за середній по громадах Черкащини. Гарний результат демонструють і невеликі громади з доходами більше 7 тис. грн на 1 жителя: Зорівська, Великохутірська, Єрківська та Ліплявська громади, а також Канівська громада, яка входить в категорію великих громад», пише «Черкаський край».

До розрахунку включені лише доходи загального фонду, які мобілізуються на відповідній території (ПДФО, місцеві податки та збори, акцизний податок інше). Цей показник характеризує фінансовий потенціал громади, спроможність забезпечувати громаду за рахунок ресурсів, які генеруються на її території.

Понад 60% своїх бюджетів громади Черкащини витрачають на галузь освіти

Фінансування галузі освіти займає найбільшу частку для всіх громад України. В середньому частка видатків на освіту у загальних видатках громад Черкащини займає 60,4%. Цей показник залежить від мережі освітніх закладів, від забезпеченості освітньою субвенцією, оптимізації шкільної мережі.

Фінансування шкіл відбувається з двох джерел: освітня субвенція та інших дотацій, які спрямовуються на утримання самих шкіл та оплату праці іншого персоналу.

Розподіл освітньої субвенції між місцевими бюджетами здійснюється на основі формули, що враховує багато показників, основними з яких є кількість учнів та особливості території (відсоток сільського населення та густина учнів на кв.км.).

Освітня субвенція надається за принципом «гроші ходять за учнем». Наприклад, якщо фактична наповнюваність класів більша за розраховану державою, то коштів освітньої субвенції повністю вистачить на потребу в заробітній платі педагогам та є можливість утворення на кінець року залишків освітньої субвенції, які залишаються на рівні громади.

Ці залишки громада може спрямовувати у поточному році не тільки на заробітну плату педагогам, а й на розвиток шкільної мережі.

На утримання апаратів — 26% свого бюджету

Мінрегіон визначає успішність громади, якщо вони витрачають не більше 20% на утримання апарату управління (мається на увазі заробітна плата, оплата енергоносіїв, утримання будівлі тощо).

Середній відсоток видатків на утримання апарату управління у власних доходах по громадах Черкащини складає 26,6%

До 20% витрачають на апарат управління такі громади: Жашківська, Кам’янська, Шполянська, Тальнівська, Драбівська та Степанецька громади. Серед малих громад частка на утримання апарату управління перевищує 20% і навіть середній по громадах області.

Отже, при більшій фінансовій спроможності бюджету частка видатків на утримання апарату управління буде меншою, оскільки такі витрати мають відносно сталу величину. Тому, в бюджетах із більшим ресурсом витрати на апарат управління у відсотковому вираженні є меншими.

Про це поінформували експерти команди Черкаського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою»

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: