За оцінками фахівців, для території України діапазон природного фону гамма-випромінення становить 4–25 мікрорентген за годину (мкР/год).
Як повідомляє Черкаський обласний центр із гідрометеорології, на території Черкаської області у містах, де розташовані метеостанції, впродовж листопада 2019 року добові значення радіаційного фону коливались в межах 10 – 17 мкР/год. Поодинокі значення у 17 - 16 мкР/год були зафіксовані у місті Золотоноша та с. Озірна Звенигородського району.
Середні значення гамма-фону за листопад були такими:
12 мкР/год – у містах Умань та Черкаси.
13 мкр/год – у містах Жашків, Сміла, Чигирин.
14 мкр/год – у містах Канів, Золотоноша та с. Озірна Звенигородського району.
Для порівняння, середнє значення гамма - фону за листопад на метеостанції Чорнобиль становить 19 мкР/год, а максимальне значення – 21 мкР/год.
Щільність випадань з атмосфери на поверхню землі техногенного радіонукліду цезію-137 не перевищує 0,4 Бк/м2 за місяць, що дещо вище доаварійного рівня (0,12 Бк/м2 до аварії на ЧАЕС), а вміст стронцію 90 складає 0,13 Бк/м2. Ці значення менші за доаварійний рівень.
Ймовірність підвищення радіоактивності приземної атмосфери можлива у випадку техногенних аварій на радіаційно-небезпечних об’єктах як на території України, так і за її межами. У цьому випадку досить важливо своєчасно відреагувати на таку ситуацію, тобто вказати на відповідні міри захисту для населення.