З березня посилять вимоги до нехарчової продукції

Новини

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства в сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції», який набуває чинності 26.03.2020 року. Закон спрямований на забезпечення цивілізованого та прозорого ринку, боротьби з несумлінною конкуренцією та іншими практиками нелегального чи напівлегального виробництва та імпорту нехарчової продукції, розумного балансу між суспільними інтересами та інтересами і правами підприємців.

Ukrainian English Russian

Документ вносить зміни до Закону України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції» метою якого є, зокрема, вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

Відповідно до Закону про ринковий нагляд органи ринкового нагляду здійснюють планові перевірки характеристик продукції, яка розміщена на ринку, у розповсюджувачів та за ланцюгом постачання продукції, характеристики якої не відповідають вимогам, визначають особу, яка ввела в обіг таку продукцію (виробника або особу, уповноважену виробником, або імпортера). У зв’язку з цим, суб’єкти господарювання зобов’язані надавати на запит органів ринкового нагляду документацію, що дає змогу ідентифікувати суб’єкта господарювання, який поставив їм відповідну продукцію, інформують у ДП «Черкасистандартметрологія».

У разі якщо виробник продукції не може бути ідентифікований органом ринкового нагляду, для цілей Закону про ринковий нагляд, особою, що ввела таку продукцію в обіг, вважається кожен суб’єкт господарювання в ланцюгу постачання відповідної продукції, який протягом узгодженого з органом ринкового нагляду строку не надав документацію, що дає змогу встановити найменування та місцезнаходження виробника або особи, яка поставила суб’єкту господарювання цю продукцію.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що за результатами здійснення ринкового нагляду випадків, коли виробник продукції не може бути ідентифікований територіальними органами, існує велика кількість.

Прийнятий закон передбачає, що у разі, якщо суб’єкт господарювання не зможе надати необхідну документацію, на нього накладається штраф у розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 тисяча гривень. Таким чином в Україні стає економічно невигідно реалізовувати продукцію без відповідних документів. Звертаємося до всіх суб’єктів господарювання із закликом додержуватися вимог законодавства у сфері державного ринкового нагляду, що сприятиме розвитку підприємницької діяльності, створенню сприятливих умов для ведення доброчесного бізнесу в Україні та забезпечення прозорості українського ринку, а також посилення захисту споживачів та інших суспільних інтересів у разі виявлення на ринку нехарчової продукції, яка є небезпечною, становить ризик або не відповідає встановленим вимогам.

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: