З практикою використання міжнародних стандартів якості й безпечності продукції ознайомили виробників

Новини

Наприкінці жовтня у ДП «Черкасистандартметрологія» відбувся семінар на тему: «Зміни в законодавстві України у сфері технічного регулювання. Безпечність та якість нехарчової продукції. Система управління якості на основі міжнародних стандартів. Проведення процедури оцінки відповідності продукції вимогам технічних регламентів згідно з Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності». Технічні умови України».

Ukrainian English Russian

Фахівці ДП «Черкасистандартметрологія» детально ознайомили підприємців області з оновленим законодавством України у сфері технічного регулювання та практикою  використання міжнародних стандартів для забезпечення якості й безпечності продукції. На семінарі підкреслювалося: відповідальність  за відповідність продукції щодо показників якості та безпечності несе виробник у межах діяльності, яку він  здійснює.

Багатьох учасників  семінару зокрема цікавило питання: якими нормативними документами слід користуватись, якщо певний ГОСТ скасовано? Що робити, якщо немає стандарту на заміну скасованого ГОСТ? За словами фахівців, за умови добровільності застосування стандарту, але з метою мати будь-яку інструкцію, правила тощо, які упорядковують діяльність у тій чи іншій сфері, може застосовуватися не чинний стандарт, якщо на нього не передбачається робити посилання у відповідній сфері діяльності. У випадку, якщо суб’єкт господарювання має наміри застосувати стандарт та використовувати його позначення, а потрібний йому ГОСТ скасовано, необхідно знайти заміну такому документу.

Законодавство передбачає низку механізмів для отримання необхідного стандарту, враховуючи те, що, використавши право, надане підприємству нормою закону, суб’єкт господарювання має право отримати свій власний документ, розроблений за своїми власними правилами, пише kray.ck.ua.

Зокрема, застосування стандартів можна розглядати як частину ділової практики кожного суб’єкта господарювання, яка має допомогти раціонально використовувати технічні та людські ресурси,  враховувати та розвивати правила техніки безпеки й умови захисту природного довкілля, зменшувати невиправдане розмаїття, спростити роботу з оформлення замовлення чи підготовку контракту, звести до мінімуму витрати на розроблення конструкторської та технологічної документації, узгодити організаційні, виробничі та експлуатаційні процеси з економічною вигодою, забезпечити технічне обслуговування машин, устаткування тощо, забезпечити сумісність продукції та процесів.

Учасники семінару одержали вичерпні відповіді й на інші питання, пов’язані з оновленим законодавством у сфері технічного регулювання.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: