За цими показниками, приріст надходжень склав 4,1%, що вище середнього показника по Україні (2,1%.). У рейтингу показників з приросту надходжень до загального фонду місцевих бюджетів Черкащина займає 8 місце серед 25 регіонів України (за 5 місяців ц.р. – 10 місце в рейтингу серед областей).
Лідерами області в цьому напряму є: Черкаський (10%) та Жашківський (13%) райони, об’єднані територіальні громади сіл: Селище (30%), Набутів (29%), Степанці (23%), Леськи (27%), Червона Слобода (22%), Шевченкове (17%), Руська Поляна (16%) таМатусів (15,6%).
Найвагомішим за обсягом наповнення місцевих бюджетів традиційно залишається податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого в загальній сумі доходів становить більше 60%. За І півріччя платники податків сплатили 2,1 млрд грн такого податку з приростом 4,9% (+100 млн грн), що є на рівні середнього показника по Україні.
Найбільшими платниками податку на доходи фізичних осіб в області є: Регіональна філія «Одеська залізниця», ПАТ «Азот», ПРАТ «Миронівська птахофабрика», ТОВ НВФ «Урожай» , СТОВ «ЛНЗ-АГРО».
Окрім того, до загального фонду місцевих бюджетів надійшло:
єдиногоподатку – 531 млн грн, з приростом 7,6% (+38 млн грн). Найбільше єдиного податку сплатили аграрії Черкащини. Зокрема ТОВ НВФ «Урожай», СТОВ «Придніпровський край», ТОВ «Кищенці»;
акцизного податку – 213 млн грн, з приростом 11% (+21 млн грн). Більше 40% від загального обсягу надходжень припадає на акциз з роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Лідерами по сплаті є ТОВ «ТедісУкраїна» та ТОВ «АТБ-Маркет».
По платі за землю надходження склали 385 млн грн. Порівняно з відповідним період минулого року відбувся спад надходжень на 5,8% при середньому показнику по Україні 14,5%.Попри все, Черкащина займає 8 місце серед регіонів України за темпами росту надходжень плати за землю, повідомили у Департаменті фінансів ОДА.