За «Індексом БігМака» долар в Україні має коштувати 7,3 грн.

Новини

Відповідно до січневих розрахунків «Індексу БігМака», який готують фахівці британського видання The Economist, долар в Україні має коштувати 7,3 гривні (по факту – 23,35), а в Росії – 23,12 рублів (по факту – 74,66).
Ukrainian English Russian

В основі «Індексу БігМака» лежить ідея, згідно з якою однакові товари в різних країнах повинні коштувати однаково, а якщо цього не відбувається - значить, з курсом валюти щось не так – він або недооцінений, або переоцінений, - пише Finbalance.

Для зручності розрахунків був обраний бургер, який за своїм складом практично однаковий в будь-якій країні світу.

За даними The Economist, БігМак в США коштує $4,93, у той час як в Україні тільки $1,54 - з розрахунку ціни бургера 36 гривень і курсу долара в 23,35 грн.

При цьому гривня увійшла в трійку найбільш недооцінених валют світу (після російського рубля та венесуельського болівара, який очолив антирейтинг).

Найбільш переоцінені валюти в світі - швейцарський франк, шведська і норвезька крона.

Як писав Finbalance, згідно з консенсус-прогнозом, який нещодавно оприлюднило Мінекономрозвитку на базі експертних оцінок представників державних і недержавних організацій, середньорічний курс гривні щодо долара в 2016 році очікується на рівні 25,5 грн/дол, а на кінець грудня – 26,06 грн/дол.

Серед очікувань фахівців найбільш оптимістичний прогноз середньорічного показника курсу 22,4 грн/дол, а найбільш песимістичний – 29,0 грн/дол. На кінець року відповідні прогнози складали 23,0 грн/дол. та 31,0 грн/дол.
Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: