За неоформлених охоронників підприємство оштрафували на 1 млн грн

Новини

При проведенні інспекційного відвідування суб’єкта господарювання, що займається транспортним обробленням вантажів, інспектори праці Управління Держпраці у Черкаській області виявили факт порушення трудового законодавства. Зокрема, з 9 охоронниками компанії укладено цивільно-правові договори, що мають ознаки трудових.

Ukrainian English Russian

Під час інспекційного відвідування роботодавець переконував головного державного інспектора Управління, що будь-які види робіт можна виконувати за договорами цивільно-правового характеру (ЦПХ). За його переконанням, перебування на робочому місці з 08:00 до 20:00 є «об’ємом робіт», а кожна зміна охоронника – «кількість виконаних робіт», тому договори ЦПХ з найманими працівниками укладено на законній підставі.

Фахівець управління роз’яснив, що укладання з працівником цивільно-правового договору з виконанням обов’язку з охорони господарських приміщень не відповідає чинному законодавству, оскільки передбачає підпорядкування правилам внутрішнього трудового розпорядку, а робота носить систематичний характер.

Договір ЦПХ укладають для виконання разових робіт, для яких недоцільно приймати працівника за трудовим договором, що передбачає постійне виконання певної функції. А мета роботи охоронника – забезпечувати збереження матеріальних цінностей постійно, протягом усього часу, доки він працює. При цьому очевидно, що для замовника важливо, щоб охоронник чергував у певний час доби, а не тоді, коли тому зручно, тобто щоб він підпорядковувався певному графіку і внутрішньому розпорядку, встановлених замовником.

За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) суб’єкти господарювання несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Відтак, на компанію накладено фінансові санкції у розмірі 1 млн 5 тис. 210 грн, зазначають у прес-службі установи.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: