Закриття підприємницької діяльності: алгоритм дій ФОП

Новини

Підставою для зняття ФОП з обліку у контролюючому органі є відомості про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності за її рішенням Дата зняття з обліку ФОП відповідає даті отримання відомостей про держреєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Ukrainian English Russian

Після держреєстрації припинення підприємницької діяльності фізособа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізособа - платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, повинна закрити усі рахунки відкриті у фінансових установах (крім рахунків, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізосіб) та в установлені строки подати відповідному контролюючому органу:

- повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про закриття об'єкта оподаткування (у разі наявності), протягом 10 робочих днів після його закриття;

- декларацію за останній базовий податковий (звітний) період;

Так, підприємці, які перебували на загальній системі, враховуючи п. 177.11 ПКУ, подають ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи щодо отриманих доходів на загальній системі оподаткування востаннє за звітний період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено держреєстрацію припинення підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності.

Підприємці - спрощенці, враховуючи п. 294.6 ПКУ, подають податкові декларації востаннє за податковий (звітний) квартал в якому проведено держреєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

- Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску із зазначенням типу форми "ліквідаційна", де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня держреєстрації припинення підприємницької діяльності платниками ЄСВ ФОП, в т. ч. єдинниками подається протягом 30 календарних днів з дня проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності (пп. 10, 11 розд. ІІІ Порядку № 435 від 14.04.2015).

Останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити ЄСВ, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня держреєстрації припинення. Сплачується ЄСВ протягом 10 календарних днів після граничного строку подання Звіту із зазначенням типу форми "ліквідаційна" (п.п. 1 п. 13 розд. ІV Інструкції № 449 від 20.04.2015).

Зняття з обліку ФОП - платників єдиного внеску здійснюється контролюючими органами на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих держреєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку (ст. 5 Закону від 08 липня 2010 року № 2464). Такі перевірки проводяться у порядку, встановленому ПКУ.

Рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків - фізособи приймається керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою) з урахуванням вимог ст. 78 - 82 ПКУ, яке оформлюється наказом. При цьому, термін протягом якого приймається рішення про призначення документальної позапланової перевірки, зокрема при припиненні діяльності ФОП, ПКУ не визначено.

Дані про зняття з ФОП як платника податків та як платника ЄСВ передаються контролюючим органом до ЄДРПОУ та оприлюднюються на порталі електронних сервісів ЄДРПОУ, роз’яснюють у ГУ ДФС у Закарпатській області.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: