Зайвий натрій в солі прискорює старіння - дослідження американських кардіологів

Медицина. Туризм

Згідно з дослідженням, яке було представлено на конференції Американської асоціації кардіологів в Сан-Франциско, зайва натрієва сіль може збільшувати темпи старіння і ризики серцевих захворювань, особливо при зайвій вазі, - пише видання TIME.

Ukrainian English Russian

У підлітків із зайвою вагою, у яких повідомлялося про підвищене споживання натрію, в результаті досліджень було відмічено, що теломери - захисні кінці хромосом - значно коротші, ніж у однолітків з такою самою вагою, але з більш низьким споживанням натрію.

«Зниження споживання натрію, особливо при зайвій вазі, може уповільнити процес клітинного старіння, який грає важливу роль в розвитку серцевих захворювань», - сказав Хайдун Чжу, автор дослідження і доцент педіатрії Медичного Коледжу Джорджії, йдеться в заяві.

Дослідження розділило більше семиста підлітків на групи з низьким і високим рівнем споживання натрію - хоча в обох групах повідомили про споживання значно більшої кількості натрію, ніж рекомендує Американська асоціація кардіологів.

Підлітки з помірною вагою і високим вмістом натрію не мали укорочених теломерів.

«Знизити кількість споживаного натрію в їжі - простіше, ніж втратити кілограми для людей з надмірною вагою, якщо вони хочуть знизити ризик серцевих захворювань», - сказав Чжу в заяві.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: