Збір проектів Громадського бюджету міста поки що відтермінували

Новини

Минулого року з першого листопада черкасці вже мали змогу голосувати за проєкти Громадського бюджету на 2019 рік. Однак зараз тільки проєкт рішення самого Громадського бюджету 2020 на стадії затвердження депутатами ЧМР.

Ukrainian English Russian

Про це infomist.ck.ua розповів Олексій Дубовий, заступник начальника управління інформаційної політики.

За його словами, закінчилася стадія реалізації проєкту Громадського бюджету на 2015-2019 роки. У серпні на розгляд міської ради було подано новий проєкт рішення.

 – Минуло кілька сесій, а до цього проєкту депутати так і не дійшли, на жаль. Ми хотіли цього року вже провести прийом заявок. Але чи почнемо ми це робити, залежить від того, коли депутати розглянуть проєкт рішення, – повідомив Олексій Дубовий.

 Також він зауважив, що на етап подання проєктів черкасцями, передбачено 30 календарних днів, на опрацювання цих проєктів теж 30 календарних днів. Потім учасники матимуть ще двотижневий термін, аби подати апеляцію, якщо їм відмовлено.

– Враховуючи те, як йде час, можливо, у цьому році ми лише почнемо прийом заявок, – каже заступник начальника управління інформаційної політики.

Зазначимо, що цього року депутатам запропоновано збільшити бюджет проєкту до 20-ти мільйонів. А також розділити запропоновані заявки на дві категорії: – Це будуть так звані громадські бюджетні проєкти: школи, бібліотеки, палаци молоді, музичні школи, – усі комунальні об’єкти, де є загальна доступність. Вони поділятимуться на великі і малі. Великі можуть отримати від 300-тисяч до 2-х мільйонів гривень, малі – від 50-ти тисяч до 299 тисяч 99 гривень.

Друга категорія – громадські проєкти. Як, наприклад, минулими роками подавали ГайдаFest, скейт-парки, динамічний павільйон, – повідомив Дубовий. Відповідно, за словами Олексія, бюджет буде поділено 80% на 20%. 80% отримають великі проєкти, а 20% – малі.