Житель Ватутіного облаштував вдома сонячну електростанцію

Енергоефективність

У місті Ватутіне місцевий пенсіонер Борис Домніцький продав свій бізнес по фарбуванню авто і на вилучені кошти облаштував вдома сонячну електростанцію.

 

Ukrainian English Russian

«У 2015 році я придбав п’ятдесят вісім сонячних панелей. На це витратив чотирнадцять тисяч євро, – каже він. – Зібраної енергії вистачає для того, щоб повністю забезпечити свій будинок, а надлишок можна продавати».

У коментарі кореспонденту Вечірні Черкаси, пенсіонер розповів, що будинок споживає за місяць десь 200 кіловат. Все інше йде на продаж.

«Маю з “Черкасиобленерго” договір. За кіловат отримую 30 євроцентів. Спеціальний модем обраховує і передає інформацію про кількість спожитої і відданої енергії. В середньому виходить десь 7 тисяч гривень прибутку щомісяця. Влітку більше, бо більше сонця», – каже він.

Борис на Черкащині став першим, хто почав постачати енергію державі. Каже, вчасно встиг підписати договір з енергетиками перш ніж за кілька днів по тому закупівельні тарифи знизилися майже удвічі. Поки що витрачені на батареї гроші не окупилися. Це станеться за 2-3 роки, пише zmi.ck.ua.

«Сонячну енергію панелі прийматимуть і крізь сніг. Якщо якась із батарей вийде з ладу, в цілому системі це не зашкодить. Загалом такі панелі мають слугувати до 30-ти років”,- пояснює він.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: