Звенигородські кооперативи борються з труднощами кролівництва

Сільське господарство

З-поміж обслуговуючих кооперативів, створених відповідно  до рішення обласної ради, у Звенигородському районі переважають кролівничі. Це, передусім, сільський – «Багачівський оберіг», та «Кролі Звенигори» й «Кролі Звенигородщини», засновані у самій Звенигородці.

Ukrainian English Russian

Початок їх діяльності був багатообіцяючим: кожен кооператив отримав від управління агропромислового розвитку облдержадміністрації та Регіонального навчально-практичного центру розвитку багатофункціональних кооперативів обласної ради до десяти кролів «на розплід» та по шість сучасних кліток вартістю понад 14 тисяч гривень кожна.

За час, що минув відтоді, а це більше року, колективи вже мають по півтори сотні й більше голів кролячого поголів’я, пише viche.ck.ua.

– До вже отриманих кролів Каліфорнійської породи ми докупили й вуханів породи Сірий велетень, які більш стійкі до хвороб та набирають чи не найбільшої ваги, – розповідає керівник кооперативу «Кролі Звенигородщини» Світлана Ольховська. – Відповідно докупили й кліток. Та хоч і доглядали кролів належним чином, уберегти поголів’я від часткового падежу не вдалося. Проте рук члени нашого кооперативу не опустили. Продовжуємо працювати…

Зрозуміло, що в ході становлення надіятися на якийсь прибуток звенигородським кролівникам ще рано. Поки що вони фіксують лише витрати. В тому числі й на закупівлю кормів, оскільки власного поля для їх вирощування не мають. Планами щодо подальшого розвитку галузі не діляться, оскільки, кажуть, наявні реалії не дають упевненості у завтрашньому дні, в чому переконалися, аналізуючи свої бізнес-плани.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: