"З початку лютого запрацювала нова «Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих в будівлі комунальних послуг», яку запровадило профільне міністерство. Мета — змусити мешканців багатоповерхівок платити за весь обсяг води й тепла, які спожив їхній будинок, а не тільки за зафіксовані квартирними лічильниками.
Зокрема щодо води: у будинках зі стопроцентним оснащенням квартирним лічильниками води вимірюється різниця між будинковим обсягом і сумою споживання в квартирах і розподіляється пропорційно на кожне приміщення. Небаланс виникає через можливі прориви, а також це вода, яку сусіди або вкрали за допомогою магнітів, або не надали показники лічильників.
В будинках, де лічильники не у всіх, плата за «загублену по дорозі» воду розподіляється на квартири, де лічильників немає.
Проте експерти акцентують на суперечностях в методиці. Так, у тарифах вже закладені втрати постачальника. Наприклад, в тарифі по теплу на втрати можуть закладати до 18 відсотків. Тож намагання влади змусити споживачів заплатити двічі може стати підставою для оскарження цієї методики в суді.
Також у методиці зазначено, що якщо немає лічильника, то нарахування йдуть на кожного мешканця в квартирі. Питання: на зареєстрованого чи на того, хто проживає? Хто це буде контролювати? Так і до сусідських воєн недалеко.
Проте, як повідомляє прес-служба Мінрегіону, поки що, до укладення нових договорів зі споживачами, підприємства тепло-, водопостачання та водовідведення нову методику застосовувати не можуть.