Черкаські активісти реалізують еко-проект «Кліматична майстерня"

Новини

Марина Радевич – одна з черкаських еко-активістів. Дівчина  переконана, що  у жителів нашого міста  відсутня екологічна свідомість. Саме тому Марина з командою влаштовували перегляд екологічних фільмів, виставки, а нещодавно запустили освітній еко-проект «Кліматична майстерня 350». Мета проекту – навчальна, пояснити, як зменшити кількість відходів та відмовитися від використання пластику.

Ukrainian English Russian

- Наша майстерня проводить еко-освіту, у нас є телеграм канал, де можна ознайомитися з подальшими подіями, які ми будемо проводити в місті, – зазначає Марина. –  Сміття сортує лише мала частка людей, всі інші вважають, що не потрібно заморочуватися, і не пам’ятають, що нас 7 млрд. Нині природозахисники шукають альтернативу штучній сировині. Адже такі матеріали забруднюють навколишнє середовище, а деякі з них не переробляються. Тому їх краще замінити на відновлювальні ресурси: метал, дерево, тканину, бажано органічну. Пластик перероблюється енну кількість разів і потім все одно він стає непридатним до переробки та виділяє токсичні речовини. Альтернатива – це скло, воно переробляється нескінченну кількість разів. Особисто я купую лише сертифіковану веган органіку, а упаковки переробляємо в майстерні. Дечому можна знайти заміну. Наприклад, використовувати багаторазові бахіли. Соломинки замінити на металеві чи склянні, ще є бамбукові та очеретяні. Мочалки змінити на дерев’яну щітку-йоршик, а зубні щітки на бамбукові.

Черкаська еко-активістка радить, перед тим, як розпочати сортувати сміття – треба знайти точку прийому відходів та пункти для утилізації небезпечного сміття, ртутних лампочок, батерейок, електротехніки, пише zmi.ck.ua.  А також ділиться своїм досвідом сортування.

- Ми ділимо сміття на металеві: жестяні банки з під консервованих овочів, металеві кришки, їх здаю на металолом (алюмінєві баночки приймають окремо, по 35 коп за штуку), інше як брухт 5 грн за кг, – розповідає черкаська еко-активістка Марина Радевич. – Далі пластикові: в жовту сітку, в зжатому стані, а поліетиленові пакетики збираємо на вулиці та здаємо в «Кімс». Скло, органіку компостую, потім вивозимо в Долину Троянд, там є контейнери для органіки. Папір виношу його завжди забирають безхатьки, тетрапак (картонна упаковка для продуктів харчування) висилаю посилками в організацію «Зелений птах», в Київ, з них потім роблять книги та блокноти. Небезпечні фракції типу батарейок та ламп здаю в спеціальні пункти. В Черкасах це мобільна точка, треба гуглити її графік прийому та дислокацію. Одяг та інші речі здаю в притулки для безпритульних тварин, одяг що ще можна носити віддаю безкоштовно самовивозом через ОЛХ.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: