Черкаські айтішники поділилися думками про зміни в оподаткуванні

Податки та мита

Не так давно владці представили нову модель оподаткування представників ІТ бізнесу. ІТ спеціалістам запропонували перейти на окрему 5 групу оподаткування фізичних осіб-підприємців.

Ukrainian English Russian

ЩО ПРОПОНУЮТЬ?

Запропонована схема оподаткування для п’ятої групи зараз має такий вигляд:

– 5% єдиного податку (стільки зараз платять ФОПи на третій групі);

– 1,5% військового збору;

–  ЄСВ з двох мінімальних зарплат;

– збір на розвиток людського капіталу. Він буде рости з 2020 до 2024 року, з 1% до 5% на процентний пункт щороку.

Перехід на п’яту групу буде добровільним. Водночас третя група, яка є сьогодні популярною серед “айтішників”, залишатиметься.

Нова група ФОП має з’явитися вже з 1 січня 2020 року. Умови її роботи фіксуються на 10 років – до 2029 року. З 2024 року по 2029 рік збір на розвиток людського капіталу буде в розмірі 5%.

ЩО ДУМАЮТЬ ПРО НОВЕ ОПОДАТКУВАННЯ ЛІДЕРИ ЧЕРКАСЬКОГО ІТ, дізнавалося видання 18000.com.ua.

Олександр Садовський, співзасновник SPD-Ukraine:

Днями я якраз побував на зустрічі ІТ Асоціації України, на якій розглядали питання створення 5 групи ФОП, а також Фонду підтримки розвитку освіти та науки. Я б розділив це питання на кілька аспектів.

Перше – це, звісно, підвищення податку, який протягом 5 років зростатиме від 1 до 5%. Ніхто не любить платити більші податки, і ІТ – не виключення. Але якщо підвищення справді відбуватиметься по 1% в рік, то це прийнятний варіант. З іншого боку, залишається філософським питання, чому підвищення податків почали саме з ІТ сфери і чому це робиться поспіхом.

Віктор Євпак, власник Ekreative:

Загалом мені імпонує ідея Олексія Гончарука щодо створення Фонду, який фінансуватиме покращення освіти в ІТ та підтримку молодих науковців. ІТ бізнесу не звикати до фінансування неформальної освіти. Компанія eKreative є одним із головних спонсорів неформальної школи ІТ освіти GeekHub, а також має власний освітній курс Lektorium. Тема браку кваліфікованих кадрів і відтоку людей є болючою. Радує декларування боротьби з цією проблемою.

Але зараз головний ризик – що ІТ спільнота не зможе впливати на розподіл коштів фонду. Я вважаю, що справедливо було б витрачати кошти по регіонах. Гроші, зібрані в Черкасах, мають витрачатись на освіту в Черкасах! За умови нового оподаткування за рік лише в Черкасах має назбиратися 9 млн грн. Цих коштів було б достатньо принаймні на те, щоб почати робити перші зрушення у зміні освіти в місті (як на шкільному рівні, так і у ВНЗ). Від цього виграють усі: і місто, і університети, і ІТ компанії.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: