Про особливості проекту, фінансованого євроспільнотою, і участі у ньому Черкас Наталя Володимирівна розповіла журналістам vikka.ua.
"Це надзвичайна можливість отримати за кошти U-Lead все програмне забезпечення, яке нам вкрай необхідне, – розповідає Наталя Джуган. – Йдеться і про кадастрові дані, і про облік землі, про доходи і видатки міського бюджету, облік майна, про можливість спілкування онлайн і мати реєстри жителів нашого міста та про багато іншого – того, що мають вже всі інші обласні центри, але не маємо ми досі в Черкасах. Зараз ці інструменти впроваджують вже міста районного значення. Ми ж вибороли право безкоштовно це отримати".
Міський голова розпорядився створити робочу групу по участі в "Е-рішення для громад". Однак чи не одночасно з тим розпорядженням заступник мера Юрій Ботнар пише нове – про утворення робочої групи по впровадженню проекту "Смарт Сіті". Останній, стверджує пані Джуган, по наповненню є ідентичним до гранту U-Lead. Однак на його впровадження виділяються кошти з міського бюджету. Йдеться про понад 4 мільйони.
"Зміни до бюджету на 2019 рік, прийняті "з легкої руки" департаменту оргзабезпечення, який просто в сесійну залу приніс неузгоджені пропозиції на 690 мільйонів бюджету розвитку, передбачають 2 мільйони гривень на придбання програмного забезпечення і ще 2 мільйони на комплекс програмних продуктів Смарт Сіті, – зазначає Наталя Володимирівна. – Крім того, минулого року було закладено й витрачено 300 тисяч гривень на реєстр жителів, але я не знаю досі, як і де воно працює".
Колишня посадовиця побоюється, що участь Черкас у "Е-рішення для громад" нині знаходиться під загрозою. Адже замість кількамільйонної економії на безкоштовних електронних рішеннях певні владці можуть витратити немалі бюджетні кошти. І все – заради власного ж збагачення.
Тим, на якому нині етапі знаходиться участь нашого міста в грантовому проекті, ми поцікавились у директорки департаменту економіки та розвитку Ірини Удод. Та каже: нині фахівці кількох департаментів проходять навчання саме в межах впровадження "Е-рішення для громад". Так, координатори від департаменту архітектури нині перебувають на тренінгах. Департамент організаційного забезпечення вже пройшов певну кількість занять. А міська сфера економіки й розвитку вже встигла опрацювати й впровадити в своїй роботі реєстри майна. Профільний департамент уже отримав примірник угоди і чекає зустрічі з європейськими координаторами наступного тижня.