Фіктивним безробітним матеріальну допомогу доведеться повернути

Новини

Втративши роботу або маючи намір приступити до роботи вперше, значна частина громадян звертається за сприянням у працевлаштуванні до центру зайнятості. Тут вони мають змогу отримати матеріальне забезпечення на випадок безробіття

Ukrainian English Russian

У Канівського міськрайонному центрі зайнятості щотижня проводяться інформаційно-роз’яснювальні семінари та особисті прийоми для незайнятих громадян та безробітних. Тут провідний юрисконсульт установи Максим Перехрест  докладно  роз’яснює  порядок реєстрації в центрі зайнятості, умови отримання матеріальних виплат, права та обов’язки безробітних, особливо щодо своєчасного інформування центру зайнятості про всі обставини, що впливають на умови, величину та тривалість виплати допомоги з безробіття.

 Особлива увага на семінарах та особистих прийомах  акцентується на тому, що застраховані особи, які зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. На жаль, як показує практика, не завжди документи, подані особою для призначення їй виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття, є достовірними, розповіли порталу «Діловий регіон» у Канівському МРЦЗ.

Випадків недотримання норм чинного законодавства доволі багато. Офіційно набувши статус безробітного, дехто намагається обійти закон, якось підзаробити, надіючись, що про це ніхто не довідається. Є й такі, хто помилково вважає, що якщо працює у Києві чи Черкасах, то міськрайонний центр зайнятості не зможе такий факт виявити. Однак необхідна інформація надходить до центру зайнятості дуже оперативно з будь-якого куточка нашої країни.  

Центром зайнятості проводяться перевірки достовірності таких документів. Протягом 2017 року станом на 16.11.2017 року проведено 146 розслідувань.

Якщо проведеною перевіркою встановлено, що особа належить до категорії зайнятого населення, вона знімається з обліку безробітних та повертає суму незаконно отриманої допомоги з моменту виникнення нових обставин.

 Якщо відомості є недостовірними з вини роботодавця, центр зайнятості проводить перерахунок страхових виплат з дня їх призначення. Суми незаконно виплачених безробітному коштів відшкодовуються роботодавцем.

У разі відмови особи повернути кошти, а також у разі неповернення чи невідшкодування їх у встановлений строк їх стягнення здійснюється у судовому порядку.

            Тому, щоб не потрапити в становище порушника закону - боржника,  який має повертати незаконно отримані кошти, необхідно чітко дотримуватись вимог чинного законодавства у сфері зайнятості.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: