Херсонець вклав 400 тис. грн у бізнес із розведення австралійських раків

Досвід регіонів

Херсонський підприємець Леонід Козлов заснував незвичний для України бізнес – він вклав 400 тис. грн у розведення австралійських раків, пише Херсон net.

Ukrainian English Russian

Бізнес ризикований, втім, підприємець знав, на що йде – експериментувати з акліматизацією червоно-клешневих австралійських раків на півдні України почали ще в 2015 році в Херсонському аграрному університеті. Тамтешні науковці з’ясували, що кліматичні умови в області цілком підходять для розведення членистоногих нового для України виду. Ростуть раки дуже швидко, сягають незвично великих розмірів, при цьому особливих умов не потребують.

Тож бізнесмен вже уклав договір з аграрним університетом і замовив розробку технології «промислового» вирощування червоно-клешневого австралійського раку та науковий супровід. При цьому чоловік вклав понад 400 тисяч гривень у створення лабораторії і маточника.

Тепер в підвальному приміщенні університету розташовані басейни зі скла з системами фільтрації та обігріву води. Там живуть понад 300 дорослих раків. Потомство планують запустити в водойми.

Завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури ХДАУ Павло Кутіщев вважає цей проєкт економічно вигідним і впевнений у перспективах вирощування тропічних раків на півдні України. Однак, виникають деякі труднощі. Раки не виживуть, якщо температура води буде менше +20 градусів Цельсія, а оптимальна для них температура 23-30 градусів.

У холодний період австралійських раків тримають в акваріумах, де вони дають потомство. А вже наприкінці квітня. їх випускають у водойми, що розташовані в Голопристанському та Каховському районах. І вже до жовтня вони матимуть 120-130 грамів ваги.

Сам Леонід Козлов дуже задоволений, що прогнози вчених збуваються: раки дійсно дуже швидко набирають вагу. Незабаром херсонець сподівається отримати «товар» на продаж.

Підприємець впевнений, що з реалізацією екзотичних тварин проблем не виникне. Продавати планує в спеціалізованих магазинах у Херсоні, а також в інших містах – Харкові та Києві.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: