Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської РДА.
Пересувне відділення поштового зв’язку – це повноцінне поштове відділення, яке приїжджає у невеликі села та хутори з населенням до 2000 жителів. Пересувні відділенні потрібні для того, аби жителі навіть найвіддаленіших і найменших населених пунктів України отримали всі потрібні їм поштові, логістичні й фінансові послуги: сплачували комірне, отримували пенсії, поповнювали мобільний, купували продукти харчування та побутову хімію, надсилали посилки тощо. Тобто абсолютно весь спектр послуг.
«Укрпошта» – єдиний національний поштовий оператор зі 100% покриттям. Для понад 15 млн жителів хуторів, сіл та селищ саме пошта є місцем, де можна отримати всі послуги. Адже через низьку щільність населення там немає базової інфраструктури: аптек, банків, магазинів та інших благ цивілізації.
Бригада пересувного відділення доставляє ліки, періодику й посилки, приймає оплату за комунальні платежі тощо. Завдяки пересувним відділенням у селах розвивається малий бізнес – можна відправляти свої товари поштою у будь-який куточок країни та за кордон.
До запровадження пересувного відділення у маленьких селах працювали стаціонарні поштові відділення, а хутори, де всього кілька десятків жителів, обслуговували постійні листоноші. Вони долали великі маршрути з товарами, поштою та грошима пішки, або на велосипеді. Завдяки пересувним відділенням, листоношам не доведеться ходити до маленьких хуторів, адже тепер туди приїжджатиме сучасне авто з бригадою з трьох людей: листоноші, водія-супроводжувача та начальника пересувного відділення. Вони зможуть доставити все необхідне до домівок людей, допомогти оплатити комунальні послуги, оформити передплату, поповнити мобільний зв’язок тощо.
Далі Олександр Сергійович презентував автомобілі пересувної пошти. На Канівщині буде діяти таких 6. Кожне село обслуговуватиме начальник відділення, водій-супроводжувач та листоноша.
Черкаська область стала однією з 7 перших областей по Україні, де у населених пунктах з населенням до 2 тис. жителів стаціонарні поштові відділення Укрпошти трансформуються у формат пересувних відділень. Це відбувається у рамках стратегії Укрпошти по 100% комп’ютеризації та автоматизації України.
Із запровадженням пересувних відділень кожен зможе замовляти та отримувати ліки та товари з інтернет-магазинів, до яких раніше сільські жителі не мали доступу, через банальну відсутність цих установ у селі:
банківські відділення присутні лиш в 5-6% населених пунктів, а їх загальна кількість складає лише 7,5 тис відділень по усій банківській системі;
протягом 2019 року кількість аптек і аптечних пунктів сумарно зменшилася майже на тисячу одиниць і станом на січень 2020 року в Україні було зареєстровано трохи менше 20 000 аптечних торгових точок (в селах і селищах міського типу - 26% або 5200 торгових точок).
Після прийняття законопроєкту 2788-д про поштовий банк банківські послуги вперше зможуть надаватися на 100% території України, що особливо важливо для селян, пенсіонерів, ОТГ та фермерів.