Керівників закладів профтехосвіти обиратимуть за єдиними правилами

Новини

В Україні вперше запрацюють єдині умови конкурсу на посаду директора закладу профосвіти. Відповідний Порядок був зареєстрований у Мін’юсті та розміщений на сайті МОН.

Ukrainian English Russian

“Цей документ потрібен був з двох причин. По-перше, раніше ми взагалі не мали загального порядку, який регулював би проведення конкурсу на посаду директора профтеха. Так, засновники переважно керувалися постановою Кабміну “Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки”. Однак її норми не завжди можна застосувати до закладу освіти. По-друге, потрібен був документ, що відповідає вимогам часу. Зараз ми нарешті вийшли на порядок, який буде актуальним і зніме всі нарікання щодо прозорості відбору”, - наголосила гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

У новому Порядку визначені загальні вимоги до кандидатів, складу конкурсної комісії, умови та строки, процедура оскарження результатів.

Найбільшу увагу в Порядку приділено конкурсній комісії, а саме її повноваженням та обов’язкам. Передбачається, що до складу комісії входитимуть:

працівники закладу, до якого обирається керівник;

представник профспілки;

роботодавці;

фахівці органу-засновника, який опікується конкурсом;

директор науково-методичного центру профосвіти;

представники громадських організацій.

Важливо, що головою комісії не може бути засновник закладу.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: