На Київщині вирощують равликів для європейського столу

Досвід регіонів

У селі Великі Гуляки Київської області працює ферма Олексія Антонкова з вирощування равликів. Підприємство займається видами мюллер і максима, які є найбільш цінними за кордоном, повідомляє uatv.ua.

Ukrainian English Russian

Щоб набрати товарну вагу, равлик мюллер має рости орієнтовно 5-5,5 місяців, максима – близько 6 місяців. Основна складність вирощування – в дотриманні мікроклімату, комфортного для равликів. Що стосується вологості – вона повинна бути в межах 90-93%.

“Кілограм равликів, які готові на продаж, за період дорослішання з’їдає 1,5-2 кг комбікорму. Ми домішуємо і даємо їм також моркву, гарбуз. Годуємо органічно чистими продуктами, тому що від хімії равлик починає хворіти, а потім помирає. Молюски тим і корисні, що вони – екологічно чистий продукт, який засвоюється організмом практично на 100%”, – додав Антонков.

Як зазначив аналітик Артем Чорний, з 2012-2013 років кількість компаній, які займаються вирощуванням равликів, значно збільшилася, і наразі (якщо брати до уваги великі ферми, які виробляють близько 10 тонн равликів на рік) становить близько десяти. Також на ринку присутні 15-20 невеликих підприємств.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: