ПОРТАЛ
8 вересня 2016, 15:11

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Затверджено правила виробництва органічної продукції рослинного походження

Уряд затвердив постанову про «Детальні правила виробництва органічної продукції (сировини) рослинного походження». Відповідне рішення було прийнято 31 серпня під час чергового засідання КМУ.

<b>Затверджено правила виробництва органічної продукції рослинного походження</b>

За словами Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Кутового, затвердження таких правил прискорить якісний ріст галузі виробництва органічної сільськогосподарської продукції.

«Звичайно підтримка цієї постанови сприятиме більш ефективному розвитку ринку і, у свою чергу, дасть можливість якісно сертифікувати органічну українську продукцію з метою її проникнення на європейські та інші ринки», - сказав міністр.

На його думку, органічне виробництво в Україні сьогодні має надзвичайні перспективи для розвитку.

Міністр зазначив, що у переліку детальних правил виробництва органічної продукції рослинного походження встановлено загальні вимоги щодо сівозмін, обробітку ґрунту, відбору насіннєво-садівного матеріалу, удобрення сільськогосподарських культур, засобів захисту рослин, у тому числі вирощування грибів.

У цілому прийняття постанови дозволить збільшити обсяги виробництва конкурентоспроможної аграрної продукції, прискорити наповнення внутрішнього ринку високоякісними продуктами харчування, що сприятиме здоровому способу життя громадян.

Нині в Україні органічне землеробство недостатньо розвинене. Проте, на думку керівника ДП «Черкасистандартметрологія» Михайла Чорнопищука, для Черкащини, як аграрної області, такий напрямок безперечно є перспективним. І згадане підприємство, як орган з оцінки відповідності, готове допомагати таким виробникам освоювати цей напрямок.

Зокрема, мова йде про відповідну сертифікацію, налагодження системи контролю на всіх етапах виробництва, надання консультативної допомоги.


директор ПП «Венд»
Олександр Романенко
заступник генерального директора ТОВ АПК «Маїс»
Олександр Самойленко
директор Черкаської спілки продовольчих маркетів
Руслан Петрик
підприємець, ТМ «Сміляночка»
Вадим Слободяник
комерційний директор ТОВ «Красногірський олійний завод»
Олег Завадський