ПОРТАЛ
10 вересня 2016, 13:38

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

З приїздом хасидів оренда житла в Умані б’є цінові рекорди

Наприкінці вересня до міста Умань Черкаської області почнуть з’їжджатися хасиди на святкування свого головного свята — Нового року — Рош ха-Шана. Вартість оренди житла у місті на цей період зазвичай зростає у кілька разів і стартує від 1 тис. доларів. У скільки цьогоріч паломникам обійдеть проживання в Умані, дізнавався кореспондент УНН-Центр.

З приїздом хасидів оренда житла в Умані б’є цінові рекорди

З'ясувалося, що чим ближче знаходиться житло до могили Рабі Нахмана (духовний наставник хасидів - ред.), тим воно коштує дорожче. Так, ціни біля місця поховання праведника стартують від 1000 доларів (на весь період святкування - ред.). Наприклад, однокімнатна квартира на третьому поверсі для п'яти осіб на вулиці Пушкіна вартує 1600 доларів, трикімнатна у цьому ж районі на другому поверсі для шести чоловік — 2200 доларів.

Однокімнатна квартира біля дендропарку “Софіївка” коштує 1200 доларів.

“Ця квартира знаходиться за 700 метрів від могили Нахмана. До нас минулого року приїжджали іудеї і заселялись тут. Жили дев’ять осіб в однокімнатній квартирі й нормально. Все за собою прибирали, не галасували. Цього року я чекаю їх знову”, — розповіла одна з орендодавців.

За її словами, у "хасидську районі", крім квартир, придбаних іноземцями, є й такі, куди вони приїжджають постійно, роками. І є орендодавці, які мають своїх постійних клієнтів-хасидів.

Ціни на житло біля могили Рабі Нахмана різні, залежать від умов житла. Наприклад, однокімнатна квартира на шістьох осіб вартує 2500 тис. дол. на період святкування, трьохкімнатна для 12 осіб — 3700 тис. дол. Є житло, яке коштує 4000, 4700, 8000 тис. доларів. Ціни можу підвищуватись і до 15 тис. доларів.

Нагадаємо, цього року іудейський Новий Рік Рош ха-Шана припадає на 3-4 жовтня. Паломники знаходитимуться в місті Умань з 27 вересня до 7 жовтня, оскільки завжди приїжджають раніше.