Онлайн-калькулятор допоможе малим містам і райцентрам порахувати майбутні збільшені бюджети

Фінанси

З початку 2020 року усі малі міста та районні центри матимуть повноваження та ресурси, які є зараз у великих міст та об’єднаних громад. Якщо Верховна Рада восени прийме відповідний закон, з початку наступного року бюджети міст і селищ – районних центрів зростуть приблизно в 4-5 разів.

 

Ukrainian English Russian

Загалом в Україні створено вже більше 900 об’єднаних громад. І ще понад 200 населених пунктів – районних центрів та міст районного значення – є потенційними центрами об’єднаних громад. Однак вони усе ще не долучені до процесу створення спроможних громад. Одна з головних причин – відсутність перспективних планів формування громад областей. На жаль, часто обласні державні адміністрації та обласні ради не квапляться розробляти та вносити зміни до перспективних планів, інформує  портал «Децентралізація».

Як результат, понад 2,6 млн людей, що мешкають у цих 200 містах та селищах, не можуть скористатися можливостями, які мають об’єднані громади.

Щоб вирішити це питання, Мінрегіон на доручення Прем’єр-міністра України розробив окремий законопроект, який прирівнює районні центри, міста районного значення до спроможних об’єднаних громад. Законопроект також тимчасово, протягом 2019-2020 років, уповноважує Кабінет Міністрів розробляти та затверджувати перспективні плани формування територій громад областей.

– На порталі «Децентралізація» є онлайн-калькулятор, створений за ініціативи Мінрегіону та за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO. Цей інструмент дозволяє містам та селищам за прогнозними обсягами доходів, видатків та міжбюджетних трансфертів порахувати, як зміниться бюджет громади, коли вона отримає статус об’єднаної, – повідомила Яніна Казюк, доктор державного управління, експерт з фінансів.

Отримати доступ до калькулятора можна тут.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: