Скасовані ГОСТи: чи можна використовувати виробникам?

Бізнес-консультація

Для усунення технічних бар’єрів у торгівлі в Україні запровадили міжнародні та європейські принципи стандартизації. З 2015 року розроблення, прийняття та застосування стандартів для вітчизняних виробників є добровільним

Ukrainian English Russian

Цей перехід в Україні супроводжувався затвердженням ряду нових національних стандартів та скасуванням застарілих ГОСТів, розповів порталу «Діловий регіон» директор ДП «Черкасистандартметрологія» Михайло Чорнопищук. Він також пояснив, у яких випадках виробники можуть продовжувати використання ГОСТ.

Тепер національні стандарти застосовуються на добровільній основі, крім випадків, якщо обов’язковість їх застосування встановлена нормативно-правовими актами. Стандарти застосовуються безпосередньо чи шляхом посилання на них в інших документах.

Якщо ГОСТ скасовано національним органом стандартизації — він уже не має статусу нормативного документу, а є просто звичайним «текстом».
При цьому слід зазначити, що міждержавні стандарти (ГОСТ), що діяли на момент набрання чинності Угоди про проведення узгодженої політики в галузі стандартизації, метрології і сертифікації від 13 березня 1992 року, застосовуються як національні стандарти до їх заміни чи скасування в Україні.

Тож враховуючи вищезазначене, виробники можуть застосовувати скасовані ГОСТ у своїй господарській діяльності та для своїх професійних потреб як звичайну інструкцію чи правила. Проте робити посилання на такі  ГОСТ виробники уже не мають змоги, адже вони вже не чинні та не визнані національним органом стандартизації.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: