Про роботу над Стратегією розвитку області та вимоги до неї говорили на прес-конференції у Черкаському центрі розвитку місцевого самоврядування.
Працюватимуть над цим стратегічним документом у межах року. І вже в січні 2020 року з її урахуванням громади подаватимуть розвиткові проекти, які фінансуватимуться коштом ДФРР та з інших джерел. Smart-спеціалізація дозволить розраховувати й на певні фондові кошти ЄС, інформують у Черкаській ОДА.
– Перед нами зараз стоїть відповідальне завдання – напрацювати Стратегію розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки, а також Плани її реалізації, яких буде два, – каже заступник директора Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Сергій Даниленко. – Нині маємо нові виклики, завдання та вимоги до розробки цього документу. Крім того, у 2019 році Мінрегіон також розроблятиме Державну стратегію регіонального розвитку. Її ми також маємо враховувати під час роботи над нашим документом. Це буде своєрідним викликом для нас.
Працюючи над нині діючою Стратегією-2020, в області змогли уникнути поширених помилок, хоча й працювали над нею уперше. Тож наразі цей документ – у когорті кращих Стратегій розвитку в Україні, зазначає посадовець.
Цього року при розробці регіональних Стратегій розвитку до 2027 року в Україні враховуватимуть smart-спеціалізацію. До слова, перші кроки із запровадження smart-спеціалізації в області почали втілювати ще рік тому. Нині ж Черкащина серед пілотних регіонів України, де упроваджують таку інноваційну систему розумних рішень, яку вже з десяток років використовує Євросоюз, аби активізувати зміни в економіках своїх регіонів.