Тепловики розповіли, як не придбати квартиру з чужими боргами

Новини

До Центру обслуговування клієнтів Черкаської ТЕЦ надходять звернення громадян, які придбали житло або ж отримали його у спадок разом із боргами за комунальні послуги. Аби допомогти споживачам, фахівці підприємства підготували поради, як придбати квартиру без заборгованості.

Ukrainian English Russian

Отже, на що першочергово необхідно звернути увагу, при купівлі квартири:

1.Довідка про відсутність заборгованості за комунальні послуги.

Для угоди купівлі-продажу житла мати довідку про відсутність заборгованості від комунальних служб не обов’язково, втім вона все ж необхідна покупцеві. Цілком ймовірно, що разом із квартирою ви можете придбати і борги попередніх власників.

З метою уникнення непорозумінь щодо існуючої заборгованості попередніх власників за комунальні послуги ПРАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ» радить перед укладенням договору купівлі-продажу нерухомості отримати від продавця, належним чином підтверджену інформацію, у вигляді довідки про фактичний стан розрахунків за послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води. За довідкою продавцю квартири слід звернутися до виконавця зазначених послуг – ПРАТ «Черкаське хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ».

Для того, аби запобігти фактам порушення громадянами чинного законодавства України при відчуженні нерухомого майна (продажу квартири) з наявною заборгованістю за отримані комунальні послуги та ухиленню від погашення цієї заборгованості, ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» були направлені письмові звернення до Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів м. Черкас.

У зазначених зверненнях підприємство поінформувало про необхідність при оформленні актів реєстрації права власності на нерухоме майно, у зв’язку із зміною власника, подавати запит до Виконавців послуг щодо стану заборгованості за отримані житлово-комунальні послуги попереднім власником та повідомляти нового власника про існуючу заборгованість, з метою вирішення питання її погашення до моменту укладення договору купівлі-продажу нерухомості або передбачити в договорі сплату боргів попередніх власників (наймачів) новим власником.

2.Кількість особових рахунків квартири.

Відповідно до вимог нормативної документації, кожний співвласник квартири має право укласти окремий договір з Виконавцем відповідної комунальної послуги в рамках належної йому частки житла. Відповідно, за одним помешканням (квартирою) може бути відкрито декілька особових рахунків із кожним її співвласником. Тому, у разі набуття права власності на все помешкання (квартиру) покупцеві необхідно отримати від продавця інформацію про кількість відкритих особових рахунків та інформацію щодо заборгованості по кожному з них.

Враховуючи вищевикладене, у разі придбання житла (квартири), просимо Вас уважно перевірити фактичний стан заборгованості попереднього власника за отримані житлово-комунальні послуги та вирішити питання оплати боргу до моменту укладення  договору про зміну права власності на нерухоме майно.

Щоб отримати довідку про відсутність заборгованості за надані послуги перед ВП «Черкаська ТЕЦ» ПРАТ «Черкаське хімволокно» продавець квартири може звернутися до Центру обслуговування клієнтів Черкаської ТЕЦ за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 345/1. При отриманні довідки варто звернути увагу на суму заборгованості, адресу квартири, кількість рахунків, опалювальну площу квартири та ПІБ її власника.

Також консультативну допомогу можна отримати за телефонами: (0472)31-96-90, Lifecell: +38(093)170-34-73; Vodafone: +38(050)464-21-60 / +38(095)276-41-60; Київстар: +38(067)57-47-496 / +38(067)577-48-39.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: