Як інформують у Черкаській ОДА, це – реальні кроки до підвищення енергетичної ефективності області, збереження та ефективного використання енергії, наголосив заступник директора Департаменту містобудування. архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства ОДА Андрій Липкань у ході інформаційного семінару «Реформи в сфері енергоефективності – нові можливості для розвитку громад».
– Вирішення питань енергозбереження та енергоефективності є одним з першочергових в умовах розвитку сучасного суспільства, каже посадовець. – Нині виграють не ті, хто володіє енергією, а ті, які можуть ефективно її використовувати. Найбільш актуальними в галузі житлово-комунального господарства області питаннями є скорочення споживання енергоносіїв, раціональне їх використання. Тепло втрачається в основному через зношеність мереж, застаріле обладнання котелень, незабезпеченість енергоефективності будівель. В області продовжили дію Програми підвищення енергоефективності. Лише за минулий рік уповноважені банки на енергоефективі заходи видали 709 «теплих кредитів» на 26,7 млн грн.
За його словами, на компенсацію відсотків торік з обласного бюджету спрямували 400 тис. грн, з місцевих бюджетів – 1,5 млн грн. За рік позичальникам компенсували 1,4 млн грн. На цей рік в обласному бюджеті передбачили також 400 тис. грн.