Останній пов’язаний із моніторингом якості повітря. Йдеться про дослідження повітря як у приміщенні, так і на відкритій території. Студенти хочуть, щоби це був відкритий проект, який став корисним жителям міста та області. Він передбачає дослідження якості повітря у різних точках регіону, фіксації результатів на сайті та відкритого доступу до нього, пише 18000.com.ua.
– Передбачається, що у певних точках міста будуть регулярно братися заміри повітря на різних висотах. Дані з’являтимуться на карті якості повітря. Також є ідея, щоб кожен житель, який хоче самостійно здійснити заміри, міг отримати доступ до сайту та автоматично додавати до системи результати замірів спеціальним пристроєм, – говорить завідувач кафедри.
Нині над проектами працюють близько 20 студентів різних курсів.
У виші стверджують, щотижня студенти контактують із представниками ІТ-компанії. Кажуть: проекти на перших етапах роботи вже зазнали змін.
– Консультації потрібні, це спілкування із практиками. Такий формат співпраці – це круто, адже студенти відчувають, що займаються потрібною справою без нагромадження другорядними предметами, – додає Віталій Дідук.