У Черкасах створюють центр пересадки кісткового мозку для онкохворих

Медицина. Туризм

Пересадка кісткового мозку для онкохворих — часто єдиний порятунок. Однак медичних закладів, де її можуть проводити, в Україні досі обмаль.

Ukrainian English Russian

 У Черкаському обласному онкодиспансері нині розгорнули активну роботу для створення Центру аутологічної трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку з високодозовою хіміо­терапією гемобластозів і великих пухлин, пише ukurier.gov.ua.

Аутологічна трансплантація — це коли пацієнту пересаджують клітини власного кісткового мозку. Керівник медзакладу обласний онколог Віктор Парамонов переконаний: повноцінне функціонування такого підрозділу зможе врятувати життя багатьом людям. Для здійснення цієї мети залишається кілька кроків. Втілити проект допомагає обласна програма, завдяки якій у диспансері нині готують приміщення і комплектують оснащення.

На реалізацію програми з обласного бюджету надали 27 млн грн. На 14 млн грн уже проведено тендери для придбання необхідного устаткування.

Окрім того, для повноцінної роботи центру необхідні так звані чисті палати, які надійно захищатимуть хворих від зовнішнього впливу після хіміотерапії. Таких у диспансері нині облаштовано п’ять, а до кінця жовтня буде ще дві — для дітей.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: