Держава заборгувала черкаському водоканалу понад 50 мільйонів

Будівництво. ЖКГ

Комунальне підприємство «Черкасиводоканал», як і більшість водоканалів України, на сьогодні опинилось у складному фінансовому стані, але не з власної вини.

Ukrainian English Russian

Причина полягає у тому, що підприємства ЖКГ стали “заручниками” недосконалої політики держави, яка на сьогодні через порушення своїх зобов’язань перед комунальними підприємствами заборгувала значні кошти з компенсації різниці в тарифах, повідомляють у прес-службі підприємства.

Різниця в тарифах – це невідповідність затвердженого державою тарифу фактичним витратам підприємства на надання відповідної комунальної послуги.

Однак, передбачена законодавством різниця в тарифах компенсувалась державою лише до 2016 року, причому несвоєчасно та не в повному обсязі, внаслідок чого підприємства ЖКГ мають мільйонні суми непогашеної заборгованості з різниці в тарифах, що підтверджено територіальними комісіями. Зокрема, борг держави перед КП«Черкасиводоканал» складає 51,9 млн. грн.

Враховуючи вимоги податкового законодавства щодо нарахування штрафних санкцій за порушення термінів реєстрації та нереєстрацію податкових накладних, несвоєчасну сплату податкових зобов’язань з податку на додану вартість — сума штрафних санкцій за порушення податкового законодавства для КП «Черкасиводоканал» на сьогодні становить більше 20 млн.грн.

«Колектив КП «Черкасиводоканал» в черговий раз звертається до міської влади, обласної адміністрації та до уряду з прохання посприяти вирішенню проблеми щодо отримання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом на погашення заборгованості з різниці в тарифах на послуги централізованого водопостачання та водовідведення», йдеться у повідомленні.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: