Михайло Чорнопищук: «Час змінити «філософію» споживання енергетичних ресурсів»

Коментарі

Питання раціонального споживання  енергоресурсів нині набуває особливої актуальності. Про це у коментарі порталу «Діловий регіон» розповів директор ДП «Черкасистандартметрологія» Михайло Чорнопищук

Ukrainian English Russian

 «Настав час змінити «філософію» споживання енергетичних ресурсів. 23 липня 2018 року набирає чинності Закон України «Про енергетичну ефективність будівель». Його реалізація позитивно вплине на права й інтереси держави, громадян і суб'єктів господарювання», - переконаний фахівець.

 За його словами, для держави реалізація вимог цього закону означатиме  підвищення  енергетичної безпеки і скорочення витрат бюджету. Суб'єкти господарювання будуть мати важелі для ефективного контролю і зниження виробничих витрат, що сприятиме ефективному економічному розвитку. Що стосується населення, то для нього теж будуть створені умови для раціонального споживання енергоресурсів.

Законом вводиться обов'язкова сертифікація та аудит енергетичної ефективності будівель з метою визначення фактичних показників та оцінки їх відповідності нормативним вимогам. Термін дії енергетичного сертифіката становитиме десять років.

За словами Михайла Чорнопищука, ДП «Черкасистандартметрологія» забезпечене відповідним обладнанням та кваліфікованим персоналом для проведення тепловізійного обстеження будівель на території Черкаської області:

 «Ми підготувались до виконання вимог закону, придбавши тепловізор сучасної моделі німецького виробництва з програмним забезпеченням. Два фахівці нашого центру пройшли навчання в Київському політехнічному інституті на предмет проведення тепловізійного обстеження. Завдяки будівельній лабораторії, ми можемо проводити перевірку металопластикових вікон, дверей, ізоляційних матеріалів, «сендвічних» панелей на теплопровідність. Тепер ми працюємо над отриманням повноважень на проведення енергоаудиту», - розповів Михайло Чорнопищук.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: