На Черкащині на цукровому заводі запрацював біогазовий комплекс

Енергоефективність

Біогазовий комплекс 7,5 МВт на Селищанському цукровому заводі запрацював на повну потужність.

Ukrainian English Russian

Біогазовий комплекс в с. Селище на Черкащині вийшов на заплановані 100%. Електроенергія поставляється в мережу за зеленим тарифом. Держава (ДП «Гарантований Покупець») платить 14,8 євроцента за кВт⋅год.

Для запуску станції в с. Селище Zorg Biogas залучив кращого німецького технолога Д-ра Ганса Фрідманна – запуск пройшов зразково, з першої спроби, без помилок і простоїв, пише agroreview.com.

«В ході запуску замовнику було рекомендовано використовувати мікроелементи, оскільки жом не містить всього того, що необхідно для бактерії. Проте замовник вирішив провести експеримент і запустив в роботу два реактори з мікроелементами, а один – без. Реактор без мікроелементів почав «хворіти», різниця стала помітною вже на третій тиждень. Реактор з мікроелементами, запущений пізніше, наздогнав і перегнав реактор без мікроелементів. Унаслідок, замовник визнав, що без мікроелементів неможливо працювати ефективно.» – ділиться досвідом Ігор Олександрович Реддіх, генеральний директор ТОВ «Зорг Біогаз».

Однією із складових швидкого запуску станції стала сучасна біогазова лабораторія.  Завдяки її наявності, оператори чітко знали, що відбувається в реакторі та могли розрахувати оптимальну норму завантаження сировини.

В цілому біогазовий комплекс в с. Селище є більш досконалим за будь-який комплекс в Україні. Тут встановлено краще очищення газу від сірки. Все обладнання – німецьке і виключно надійне. На відміну від аналогів українського виробництва німецьке обладнання працює без збоїв і не вимагає ремонтів.

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: