Нік Курат: Треба не збавляти темпи у розвитку ІТ в Черкасах

Коментарі

Черкаси достатньо динамічно розвиваються в ІТ-сфері. Наші спеціалісти знані у світі. Про значні масштаби ще говорити зарано, але перспективи доволі оптимістичні. В коментарі порталу «Діловий регіон» засновник кількох сервісних і продуктових бізнесів в ІТ-сфері, співзасновник освітнього проекту GeekHub Нік Курат розповів про своє бачення подальшого розвитку ІТ-галузі в Черкасах. 

Ukrainian English Russian

Серед найбільш успішних напрацювань Нік Курат назвав передусім хороший сервісний бізнес та кваліфікованих технічних спеціалістів.

«Для Черкас амбітна, але цілком досяжна мета – стати одним із найбільш привабливих міст в ІТ-галузі у певній ніші. Ми не додамо собі пару мільйонів людей і не зможемо створювати компанії по кілька тисяч працівників. І це не проблема. Нам не треба орієнтуватися на багатотисячні компанії Києва, Львова, Дніпра. Треба знайти свою нішу», – відзначив Нік Курат. Для цього необхідно провести серйозні дослідження ринку, оцінити сильні і слабкі сторони. 

Також серед сильних сторін айтішник назвав якісні технічні рішення та хороший дизайн: «Мені здається, ми можемо розвиватися у напрямку створення дизайну та розробки концепцій».

Нині Черкаси є лідером в ІТ серед міст із приблизно такою ж кількістю населення. Але щоб досягнути кращих результатів, необхідно нарощувати темпи. І в цьому велику роль відводить соціальним ініціативам. «Найбільш ефективним способом розвитку екосистеми є підняття волонтерських чи соціально спрямованих ініціатив, щоб молодь брала на себе відповідальність змінювати щось у цьому світі, досягати більшого і передавати свої знання і вміння іншим. І нам треба амбіцій міст-мільйонників. Чим більше буде так налаштованих хлопців і дівчат, тим динамічніше буде розростатися ІТ-екосистема. І вже буде більш сприятлива для тих, хто прийде далі, їм буде простіше починати. Динаміка є. Треба не збавляти темпи у розвитку ІТ, а тільки нарощувати», – вважає Нік Курат. 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: