Сергій Першин: Інвестфорум-2017 - реновація світогляду та можливостей

Коментарі

12 жовтня відбулася масштабна бізнес-подія в інвестиційній площині розвитку Черкащини — міжнародний інвестфорум. Своїми враженнями від заходу, міркуваннями та пропозиціями на перспективу поділився з порталом «Діловий регіон» президент Черкаської торгово-промислової палати Сергій Першин 

Ukrainian English Russian

Інвестиційний форум — це потужний комунікаційний майданчик для обміну ідеями та досвідом, можливість для власників бізнесу та керівників підприємств налагодити нові ділові контакти. Це найбільший регіональний захід для тих представників бізнесу області, які зацікавлені у розвитку зовнішньоекономічної та інвестиційної складової розвитку економіки.

У ньому взяли участь і представники підприємств — членів Черкаської торгово-промислової палати. Головною відмінністю та важливою особливістю цьогорічного форуму було проведення заходів на двох окремих майданчиках — безпосередньо інвестфоруму в конференц-залі готельного комплексу «Perlyna Resort» та дуже потужного заходу — навчального семінару з питань експорту у сесійній залі Будинку рад.

Таким чином організатори змогли адресно забезпечити івентами представників ділових кіл Черкащини за їхніми власними інтересами: в інвестиційному форумі брали участь підприємства, які вже займаються експортною діяльністю та з іноземними інвестиціями; у практичному семінарі — у тому числі й ті, хто планує зовнішньоекономічний напрямок або вивчає нові інструменти та можливості для цього.

У роботі форуму, проведенні панельних дискусій та презентацій взяли участь заступник міністра Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська, фахівці «Export Promotion Office» — консультативно-дорадчого органу при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, представники Української бізнес-асоціації, консалтингової компанії «Agroinsightex» тощо. Вони фахово працювали як у роботі дискусійних панелей: «Можливості розвитку експорту: експорт як шлях до інвестицій», «Точки зростання агроіндустрії», «Промоція інвестиційного потенціалу муніципалітетами», «Агенція регіонального розвитку механізм партнерства бізнесу і влади», так і в якості спікерів на експортному практикумі для підприємців.

На перспективу. Запропонував би організаторам поміркувати над проведенням у майбутньому виїзних інвестиційних майданчиків Черкащини за кордоном у стратегічно важливих регіонах, за підтримки торгово-економічних підрозділів дипломатичних представництв України та почесних консулів України у цих країнах. А на Черкащині проводити економічні форуми, де обговорювати не тільки інвестиційні та ЗЕД-аспекти економічного розвитку регіону, а й питання розвитку мікропідприємництва, МСБ, молодіжного підприємництва, освіти, тенденцій та перспектив росту галузей та секторів регіональної економіки тощо.

І ще. У контексті проведеного заходу доцільно було б анонсувати нові інструменти щодо сприяння розвитку зовнішньоекономічної активності. Рекомендую підприємцям використовувати можливості Європейської мережі підприємств (EEN), а саме — попередньої оцінки комерційних та технологічних профілів (пропозицій) та їх розміщення у системі, а також на спеціалізованих форумах EEN. Черкаська торгово-промислова палата є учасником консорціуму «EEN-Україна» у складі ТПП України та пропонує ці сервіси у регіоні безкоштовно.

Наша адреса: м.Черкаси, вул.Небесної сотні, 105; тел.: 36-08-60; факс: 36-08-59; e-mail [email protected]

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: