У Черкасах хочуть встановити 10 підземних контейнерів для сміття

Будівництво. ЖКГ

Більше 50 тисяч кубічних метрів сміття продукують черкащани за рік. Насправді його набагато більше, бо у розрахунок не ввійшло сміття, що ввозилося СУБами, а тільки Черкаською службою чистоти, – розповідає Андрій Бортник, генеральний директор «ЧСУ-525».

Ukrainian English Russian

За його словами, на підприємстві зараз працює 2 великотонажні автомобілі вантажопідйомністю 20 тон, 3 самоскида – 10 тон, 6 тракторів з причепами, 5 навантажувачів та сміттєвоз. Для гілок та відходів дерев додатково 3 газелі. Цієї техніки цілком достатньо для надання послуг відповідно до затвердженого графіку. Проблеми можуть виникати в разі складання сміття в місцях не визначених конкурсною документацією.

Наразі «ЧСУ-525» тестує 140 різних типів контейнерів для збору сміття. Їх планують встановити протягом 3 років, рівними частинами по всьому місту. Також мають на меті обладнати 10 підземних контейнерів європейського зразка, орієнтовані для твердих побутових відходів. Які встановлять після затвердження виконавчого комітету, а згодом збільшать їхню кількість по місту, пише  zmi.ck.ua. 

Система підземного збору сміття має фінське походження. Експериментальні контейнери почали встановлювати в 90-ті роки у різних фінських містечках.

Нині сучасні системи підземного збору та зберігання сміття виглядають так: в шахту на спеціальному ліфті опускають сміттєві контейнери, а на поверхні залишаються лише сміттєприймач. Таким чином створюється повна герметичність, а обслуговування системи займає менше часу. Більше того ці контейнери мають низку переваг, по-перше, вміщають у п'ять разів більше сміття в порівнянні з традиційними сміттєвими баками. По-друге, дозволяють заощаджувати на вивезенні відходів. По-третє, сміття пресується прямо в контейнері під дією сили тяжіння

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: