У Катеринополі відмовились від 2 з половиною мільйонів, бо не знайшли 250 тисяч

Медицина. Туризм

На останній сесії Катеринопільської районної ради було гаряче. Розгорілась дискусія з приводу державної програми з надання допомоги медичним закладам у сільській місцевості. Вона діє з 2017-го. Щороку виділяють фінансування на ремонти закладів сільської медицини. У цьому році на Черкаську область дали майже 150 мільйонів. З них 5 мільйонів виділили на Мокру Калигірку, три мільйони на ремонт амбулаторії в Єрках і два з половиною мільйони на Катеринопіль. Щоб отримати ці кошти, місцевий бюджет має виділити 10% співфінансування.

Ukrainian English Russian

Саме з проханням про виділення коштів розміром у 250 тисяч для співфінансування капітального ремонту будівлі Катеринопільського центру первинної медико-санітарної допомоги (задля отримання 2 з половиною мільйонів з держбюджету) звернувся до депутатів Катеринопільської районної ради один із народних обранців ─ Микола Ткаченко.

«У серпні місяці передбачається атестація нашої первинної галузі медицини. У цьому контексті ремонт первинки набуває особливого значення, тому, вважаю, втрачати таку субвенцію недопустимо. Із майже 50 закладів, яким виділили кошти за цією програмою, жоден не відмовився», ─ поінформував депутат.

У райдержадміністрації кажуть: «Цей проект готували 2019 року, було передбачено 2 з половиною мільйони, але в 2019 році була інша ситуація із співфінансуванням. На сьогоднішній день у нас недовиконання бюджету 338 тисяч. Де знайти 250 тисяч? Це складно», ─ пояснюють, що районна влада пішла на компроміс, подавши на область три прохання щодо виділення коштів для Катеринопільського центру первинної медико-санітарної допомоги. Перше – на виконання ремонтних робіт (заміну вікон і дверей сумою мільйон гривень), друге – придбання двох автомобілів (ще мільйон), третє – купівлю комплектів телемедицини (330 тисяч). «На придбання автомобілів свівфінансування не вимагають, ─ наголошують посадовці. ─ Відтак нам треба знайти лиш співфінансування на ремонт і телемедицину. Загальна сума – мільйон триста тисяч. 10 % від неї – 130 тисяч. 130 тисяч виділити з районного бюджету можливо». Наразі ці пропозиції розглядає керівництво області.

Ткаченко зауважив, що дані пропозиції лише на розгляді, а по першій (на 2 з половиною мільйони) уже готове рішення.

«Проблема у співфінансуванні – 250 тисяч», ─ відповіли йому.

Голова Катеринопільської райдержадміністрації Володимир Коваленко пояснив свою позицію так: «За ці два з половиною мільйони передбачалося зробити пандус і окремий вхід у первинку з боку дитячого відділення, встановити накриття над входом, замінити вікна й зробити ремонт. Але ми за рахунок районних коштів зробили нормальний пандус і нормальний вхід у поліклініку, ремонт туалетів на 1-му поверсі. Сьогодні ми не знаємо, що буде з вторинкою через рік-два. І ми маємо викинути півтора мільйона, щоб побудувати пандус і зробити накриття зі сторони входу в дитяче відділення?»

Вислухавши обидві сторони, райрада в кінцевому підсумку не підтримала пропозицію Миколи Ткаченка, пише видання viche.ck.ua.

­­­Микола Вікторович вважає таку позицію райради неприйнятною: «Ми повинні зберегти лікарню для людей та для майбутніх поколінь, а тому маємо все зробити, аби вона відповідала сучасним вимогам. Інформація про ганок з пандусом не зовсім відповідає дійсності, адже в першу чергу кошти державної субвенції передбачені на енергозберігаючі технології, і саме районна влада повинна забезпечити їх цільове використання. Окрім того, заміна вхідних дверей, 20 вікон, утеплення фасаду й стелі вже цієї зими призведуть до зменшення витрат на енергоносії та фактично повернуть витрачені кошти. Проте, як бачимо, чиновники від влади більше переймаються проблемою, що буде з нашою лікарнею через рік-два. Якщо і далі влада району буде так поступати, то в нас взагалі нічого не залишиться. В будь-якій ситуації працювати потрібно на перспективу, бо, як свідчать останні події, коштів у районі вистачає тільки для фінансування влади».

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: