29 вересня - Всесвітній день серця

Медицина. Туризм

У Всесвітній день серця, що відзначається 29 вересня, ВООЗ закликає країни вживати заходів для зниження надмірного споживання солі, аби скоротити кількість людей, які страждають від хвороб серця та інсульту, і для порятунку людських життів.

Ukrainian English Russian

У 21-му столітті неінфекційні захворювання, включаючи хвороби серця та інсульт, є основною причиною передчасної смертності. Однією з 9 глобальних цілей боротьби х такими хворобами є зниження глобального споживання солі на 30% до 2025 року.

«Якщо до 2025 року буде досягнута мета щодо зниження глобального споживання солі на 30%, можна буде врятувати мільйони людей від смерті в результаті хвороб серця, інсульту і пов'язаних з ними станів», - заявив д-р Олег Честнов, помічник Генерального директора ВООЗ по неінфекційних захворювань і психічному здоров'ю.

Основним джерелом натрію у харчуванні є сіль. Сіль отримують з глутамату натрію і хлориду натрію і використовують як приправу в багатьох частинах світу. У багатьох країнах 80% солі надходить в організм людини з перероблених продуктів, таких як хліб, сир, темно-зелені соуси, м'ясні консерви та готові харчові продукти.

Однак, споживання солі в надмірній кількості сприяє розвитку гіпертонії і хворобам серця та інсульту.

В середньому, люди споживають 10 г солі в день, що приблизно в 2 рази перевищує рекомендований ВООЗ рівень споживання солі з усіх джерел. Для дітей у віці від 2 до 15 років ВООЗ рекомендує більш низькі рівні споживання солі, що відповідатимуть їхнім потребам в енергії, необхідної для розвитку.

Д-р Честнов зазначив, що зниження рівнів споживання солі є одним з найбільш ефективних способів поліпшення здоров'я населення в країнах, і закликав харчову промисловість до тісної співпраці з ВООЗ.

Сьогодні в Україні сіль зі зниженим вмістом натрію виробляють на черкаському підприємстві “ВЕНД”, і придбати її можна в багатьох торговельних мережах під торговою маркою SOLENA.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: