Черкащанам потрібно переукласти договори купівлі-продажу електроенергії за “зеленим” тарифом

Енергоефективність

В рамках реформування галузі з 01.01.2019 року на території Черкаської області функцію розподілу електричної енергії здійснює ПАТ «Черкасиобленерго». Функцію постачання електроенергії покладено на ТОВ «Черкасиенергозбут».

 

Ukrainian English Russian

Відносини між побутовими споживачами та енергопостачальною організацією щодо обліку та розрахунків за вироблену електричну енергію генеруючими установками приватних домогосподарств регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі – ПРРЕЕ), Порядком продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств та Договором про купівлю-продаж електричної енергії, виробленої генеруючими установками приватного домогосподарства (далі – Договір про купівлю-продаж).

Відповідно до п. 6.1 Договору про купівлю-продаж електричної енергії, виробленої генеруючими установками приватного домогосподарства (далі – Договір про купівлю-продаж), строк дії даного Договору не може перевищувати строку Договору про користування електричною енергією, який укладений з побутовим споживачем.

Таким чином, ПАТ «Черкасиобленерго» заявляє про розірвання з 01.01.2019 року дії договорів про купівлю-продаж.

Пунктом 2 ПРРЕЕ передбачено, що переукладення договорів споживачів з учасниками роздрібного ринку відбувається шляхом приєднання споживача до публічних договорів приєднання (зокрема Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг).

Відповідно до Закону, виконання обов`язку щодо купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом у приватних домогосподарств буде здійснювати ТОВ «Черкасиенергозбут», з яким споживачу необхідно укласти договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг та договір про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом приватним домогосподарством.

Для укладення цих договорів споживачам необхідно звернутися до районних представництв – Центрів обслуговування споживачів ТОВ «Черкасиенергозбут». Під час оформлення взаємовідносин у порядку, передбаченому ПРРЕЕ, переукладення договорів про купівлю – продаж за «зеленим» тарифом із постачальником універсальних послуг ТОВ «Черкасиенергозбут» здійснюється на умовах чинних договорів про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом, оформлених до 01.01.2019 р.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: