Недосконалість законодавства у сфері земельних відносин, надзвичайно низький відсоток реєстрації земель в Державному кадастрі (лише 20% всіх державних земель), відсутність цивілізованого ринку землі не тільки не сприяють їх ефективному використанню, а й створюють сприятливий ґрунт для корупції та зловживань.
Дані, отримані від обласних прокуратур, свідчать про колосальні масштаби збитків від «управління» державними землями чиновників, що не гребують хабарями (за незаконне переведення земель з державної власності у приватну, за надання їх в оренду з правом подальшого набуття права власності, за передавання ділянок у користування тощо).
Кількість позовів прокурорів, які задовольнили суди за 2018 рік, у різних регіонах коливається від десятків до понад сотню. У регіонах-лідерах суди фактично кожні 3-4 дні задовольняли позови прокурорів щодо порушень в земельній сфері. Так у Хмельницькій області суд задовольнив 111 позовів за рік, у Черкаській – 107, у Харківській -105, у Львівській - 100. Найменше задоволених позовів у Рівненській (20), Івано-Франківській (25) та Закарпатській (27) областях, пише kray.ck.ua.
Суми втрат державного та місцевих бюджетів за рік обчислюються мільйонами/мільярдами гривень.