Черкаський підприємець популяризує екологічну відповідальність

Новини

Черкаський волонтер і підприємець Олексій Святенко – людина, якій не потрібен стусан наставника. Будучи очевидцем байдужого ставлення людей до довкілля, сам взявся за прибирання та сортування сміття. Зараз у Олексія – команда однодумців.

 

Ukrainian English Russian

“Сам я з Дахнівки. Постійно бачив сміття, яке люди вивозили в ліс, на берег. Почав просто збирати його та викидати в баки, які стояли в місті”, – каже чоловік.

Багато разів Святенко подорожував Європою, переймав досвід і втілював його у власній сім’ї. Коли у черкащанина з’явилось власне підприємство – започаткував збір і сортування відходів усім колективом, пише dzvin.media.

“Закупив такі зелені контейнери, як у Черкасах по вулицях стоять. Розділяти сміття почав у своїй родині. Знайшов, хто буде приїжджати і забирати його. Потім батьків так само навчив. Зараз у них 90-95% відходів не йде у звичайний смітник”, – ділиться Олексій.

На підприємстві чоловік встановив три основні баки: пластик, скло, папір. Аби розділити по них сміття, потрібно одну-дві хвилини, каже чоловік. Пляшки працівники ділять на питтєві та “каністрочки” (з-під різних хімічних засобів). Також у кожному кабінеті стоїть знищувач паперу. У перспективі Олексія – докупити контейнери, призначені для 10 видів сміття.

Варто зазначити, що до свого еко-руху волонтер залучає й інших містян. Раз у два-три місяці машиною їздить до людей, які зносять своє сміття. Як стимул, чоловік вручає своєрідні презенти тому, хто принесе більше кілограмів.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: