«Дашуківські бентоніти» знищують, щоб замінити їх «Черкаськими мінералами»

Промисловість

ПАТ «Дашуківські бентоніти», яке ще з радянських часів відоме як провідний український виробник продукції з бентонітових глин, нині паралізоване. Тривала боротьба за власність на нього призвела до зупинки виробництва, масових звільнень та можливого банкрутства підприємства.

Ukrainian English Russian

– Наразі «Дашуківські бентоніти» намагаються штучно знищити, щоб передати родовище бентонітових глин новоствореному підприємству «Черкаські мінерали». Таким чином деякі хитруни від бізнесу хочуть заграбастати кар’єр, а законним власникам «Дашуківських бентонітів» наставити носа, – переконаний голова правління підприємства Володимир Бесараб, якого наразі не допускають на завод «нові власники».

– Із 2011 року підприємство співпрацює з ВТБ-банком – маємо там кредит, – пояснював у 2015 році ситуацію голова Наглядової ради «Дашуківських бентонітів» Юрій Кирилов. – І от банк за нашим зверненням не пролонгував заборгованість.

Натомість, розповідає пан Кирилов, банк продав кредитний борг підприємства пов’язаній з рейдерами фінансовій компанії.

На практиці відбулося ось що. За словами «старих власників», у 2015 році один із найманих менеджерів підприємства Юрій Фріндт, усупереч інтересам власників, домовився із племінником дружини президента-втікача Віктора Януковича Віктором Бондиком і зірвав переговори про повернення чергового кредиту, взятого у банку «ВТБ». Після цього банк продав кредит колекторській компанії, пов’язаній з самим Віктором Бондиком та його братом Валерієм, екс-заступником міністра юстиції часів Януковича, пише procherk.info.

У липні 2015 року через втручання обласної адміністрації захопити підприємство не вдалося. Проте вже восени 2015 р Фріндт «віддав ключі від фортеці загарбникам». У наступному, 2016 році нібито відбулися збори акціонерів, які змінили склад наглядової ради та ревізійної комісії. І підприємство опинилося в руках панів Бондиків.

Щоб закріпити успіх, нове керівництво підприємства заявило, що залучило іноземного інвестора – такого собі Майкла Байєра, який «вкладе гроші у підприємство та допоможе відновити його фінансову спроможність».

 «У підприємство вкладено близько двох мільйонів доларів», – хвалилися «інвестори». «Дашуківські бентоніти» отримали шанс на нове життя», – додавали нові хазяї комбінату.

Проте, на ділі підприємство зовсім зупинилося. 210 із 250 працівників було звільнено. У квітні 2016 року в нього закінчився спецдозвіл на видобування бентонітових глин, а новий дозвіл отримати нібито не дає «старе керівництво».

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: