Дефіцит опадів позначився на врожаях

Сільське господарство

На Черкащині зберігається дефіцит опадів і з початку літа на окремих площах східної частини становить 70%. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Ukrainian English Russian

Так, найменше опадів випало в Черкасах, де їхня кількість навіть на рівні найменших значень в зоні лісостепу. Проте завдяки літній прохолоді стан зволоження ґрунту не змінився.

За такої погоди умови вегетації сільгоспкультур залишались малосприятливими, як через понижений температурний режим, так і дефіцит вологи в ґрунті. Сільгоспкультурам продовжували шкодити й грибкові хвороби та шкідники, умови розвитку яких за такої нестабільної погоди були надзвичайно сприятливими.

Понижений температурний режим, та незвично холодний для середини літа ночі, був несприятливим для розвитку кукурудзи, проса та соняшнику, вимоги до тепла в яких в період цвітіння та плодоношення найвищі і біологічних мінімум температури становить 12–15 градусів, а городніх (квасолі, овочевих та баштанних) навіть 15–18 градусів, проти теперішніх 8–13 градусів. Як наслідок, цвітіння та запилення проходять слабко.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: