До річки Рось потрапила майже тонна пестицидів

Новини

Внаслідок ДТП у с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області, 9 червня у воду р. Рось потрапило до однієї тонни пестицидів. Річка Рось  є джерелом централізованого водопостачання міст Умань та Корсунь-Шевченківський, протікає через населені пункти Корсунь-Шевченківського, Канівського та Черкаського районів.

Ukrainian English Russian

З метою недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації в області, попередження виникнення отруєнь серед населення та негативного впливу на умови життєдіяльності людей, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Черкаській області вжито оперативних заходів стосовно забезпечення посиленого державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства щодо питного водопостачання зазначених населених пунктів, з проведенням лабораторно-інструментальних досліджень води р. Рось, питної води.

Фахівцями здійснюється  посилений виробничий лабораторний контроль якості річкової води у місці водозабору та питної води на етапах водопідготовки і у водопровідній мережі.

У службі рекомендують до завершення ситуації, пов’язаної із забрудненням пестицидами р. Рось, утриматися від проведення відпочинку на узбережжі Росі та не використовувати річкову воду для господарсько-побутових потреб, напування худоби, поливання городніх культур, рибальства тощо.

 

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: